Yazılar

 • “Kemik Yolu” Atölyesinden Notlar ve El – Ayak Anatomisine Dair Sorular
  Yazan: Banu Açıkdeniz / “…Neden üst-alt şeklinde organize edildiği varsayılan birleşim noktalarında adeta bir salgın şeklinde bedensel problemlerle karşılaşıyoruz? Örneğin, diz, kalça, bilek sakatlanmaları, omurgadaki problemler…”
 • Bedenlenme – Sözsüz Çalışmaya Dair
  Yazan: Frey Faust / “…Dans etmek, bir enstrüman çalmak, çizmek, matematik, heykel yapmak, çiftçilik, bahçecilik ve nesne yapımı gibi pek çok eylem konuşmamızı gerektirmiyor. Dil, deneyimlerimizde bir rehber işlevi görebilir. Bir öğrenciye, oyuncuya ya da kalifiye işçiye teknik asistanlık sunmak için iyi bir araç…”
 • SmartMoves
  Yazan: Barış Mıhçı / “…Akıllıca bir seçimi nasıl tanımlayabiliriz? Bir seçimi akıllıca yapan nedir? Beklenmedik tezahürler ve değişkenlerle nasıl başa çıkabilirim? Son zamanlardaki araştırmalar, bedenin birçok bölgesinin merkezi beynimizde olana benzer bir sinir yoğunluğuna sahip olduğunu ve…”
 • Nasılsın Bedenim?
  Yazan: Barış Mıhçı / “…Dans etmek, bedenimi kullanmak ve bedenimin bana sunduğu önerileri dinlemek, anlamak benim için çok değerli. Kan akışının değişimi ve kalp atışının hızlanıp göğüs kafesine çarpması canlı ve gerçek anlar. Etrafımda olan fiziksel güçlerle bağ kurup…”
 • Sıfır Pozisyonu
  Yazan: Manuela Martela / “…AS tarafından önerilen Sıfır Pozisyonu, kolay nefes almayı ve hareket için hazır olmayı sağlayan dinamik bir duruşu temsil ediyor. Bu duruş, omurganın fizyolojik eğrilerinin korunmasını içeriyor: boyundaki lordoza, göğüsteki kifoza ve…”
Scroll to Top